Top Ad unit 728 × 90

İŞİD Son Dakika Haberleri Salı 19 Ağustos 2014

İŞİD Son Dakika Haberleri Salı 19 Ağustos 2014

Musul Barajı'nın kontrolünü sağlamak Click id_olarak militanları Ile peşmerge Kuvvetlerinin Arasındaki çatışmaların yaşandığı bölgeye gitti.

Musul Barajı, Kuzey Irak için hayati öneme sahip bir enerji ve sulama kaynağı olarak biliniyor. Baraj çevresinde yoğunlaşan çatışmalarda Peşmerge kuvvetlerinin kısmen kontrolü ele geçirdiği belirtiliyor. Amerikan ve İngiliz kuvvetlerinin desteklediği Peşmerge kuvvetleri ile IŞİD arasında, bölgenin kontrolünü tamamen ele geçirmek için yoğunluğu yüksek çatışmalar yaşanıyor. Bölgeden gelen görüntülerde, yol boyunca yanmış ve taranmış sivil araçlar ve imha edilmiş zırhlı askeri araçlar dikkat çekiyor. Peşmerge kuvvetleri, ağır silahlarla IŞİD’i barajdan tamamen temizlemek için operasyonlar düzenliyor. Kameraların kayıtta olduğu anlarda, Peşmerge güçlerinin IŞİD militanlarının bulunduğu bölgeye yoğun havan atışı yaptığı görülüyor. Peşmerge kuvvetleri, kazdıkları mevzilerle ele geçirdikleri bölgelerin güvenliğini de artırmaya çalışıyor. ABD ve Irak Hava Kuvvetleri de Peşmergeye havadan IŞİD hedeflerini vurarak destek veriyor. IŞİD, Ağustos ayı başında Irak’ın en büyük hidroelektrik santrali olan Musul Barajı’nı ele geçirmişti. Peşmerge’nin Irak ve ABD güçleriyle birlikte Musul Barajı’nı geri alması IŞİD’e karşı bugüne kadar en büyük başarı olarak nitelendiriliyor.

http://sozcu.com.tr/2014/dunya/pesmerge-ve-isid-barajda-catisti-580339/İŞİD Son Dakika Haberleri Salı 19 Ağustos 2014 Reviewed by Cinsellik Tv Video on 17:47 Rating: 5

Hiç yorum yok:

All Rights Reserved by Hayri EXPRESS © 2014 - 2015

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.